اخبار سینمای جهان

شکست سنگین Terminator: Dark Fate 2019 در گیشه

سرنوشت سیاه فیلم ترمیناتور: سرنوشت تاریک!

به نظر می‌رسد برای مدت‌ها شاهد حضور ترمیناتور در سینما نباشیم.

«سرنوشت تاریک» جدیدترین قسمت این مجموعه سینمایی در هفته نخست اکران با شکست روبرو شد و ضرر زیادی را به کمپانی‌های پارامونت، اسکای دنس و دیزنی که بودجه سنگین این فیلم را تامین کرده بودند، وارد کرد.

ششمین فیلم از دنیای ترمیناتور، در این هفته با 29 میلیون دلار صدرنشین گیشه آمریکای شمالی شد و 102 میلیون نیز از گیشه‌های جهانی به دست آورد. این مقدار از فروش برای فیلمی که 185 میلیون دلار تنها برای ساخت، به علاوه 80 تا 100 میلیون برای بازاریابی و انتشار آن هزینه شده است نا امید کننده محسوب می‌شود.برآوردها نشان می‌دهد که این فیلم 100 الی 1200 میلیون دلار ضرر خواهد کرد؛ مگر اینکه هفته‌های آتی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

فیلم Terminator: Dark Fate 2019

شرکت‌های پارامونت، اسکای دنس و دیزنی (از طریق کمپانی فاکس قرن بیستم) منابع این فیلم را تامین کرده اند و ضررهای گفته شده به هر سه این کمپانی ها خواهد رسید. این سه استودیو هر کدام 30 درصد از بودجه این فیلم سهم دارند و تنسنت، شریک چینی آن‌ها نیز ده درصد باقی مانده را تامین کرده است.بررسی کننده‌های گیشه معتقد هستند این فیلم باید در حدود 450 میلیون دلار فروش داشته باشد تا به سود آوری برسد، اما پیش بینی‌ها نشان می‌دهد «ترمیناتور» با 180 تا 120 میلیون دلار به کار خود در باکس آفیس پایان می‌دهد.

کمپانی‌های سازنده انتظار داشتند این فیلم در هفته نخست 40 میلیون دلار فروش داشته باشد، اما حالا ممکن است فروش کلی آن در آمریکای شمالی از 70 میلیون دلار نیز عبور نکند. پارامونت و اسکای دنس، دو کمپانی سازنده فیلم «مرد ماه جوزا» نیز بودند که آن فیلم نیز با ضرر زیادی روبرو شد.دو فیلم اخیر ترمیناتور در سال 2009 با نام «رستگاری» و سال 2015 با نام «جنسیس» منتشر شدند که به هر دوی آن‌ها انتقادهای شدیدی شد و نتوانستند بودجه ساخت خود را تامین کنند.

مشخصات فیلم :

  • ژانر : اکشن، ماجراجویی، علمی-تخیلی
  • کارگردان : Tim Miller
  • نویسنده : James Cameron
  • بازیگران : Linda Hamilton, Arnold Schwarzenegger, Mackenzie Davis

منبع: سینماپرس

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن