اخبار سینمای جهان

معرفی شرکت فیلم سازی Warner Bros

توضیحات کامل در باره شرکت فیلم سازی Warner Bros

وارنر برادرز یا برادران وارنر (به انگلیسی: Warner Bros.‎) شرکت فیلم‌سازی آمریکایی است، که یکی از بزرگ‌ترین تهیه‌کنندگان فیلم و برنامه‌های تلویزیونی جهان به‌شمار می‌آید. این شرکت در سال 1918 توسط چهار برادر یهودی آمریکایی لهستانی‌تبار به نام‌های آلبرت، هری، سام و جک وارنر تأسیس شد، که هم‌اکنون سومین استودیوی فیلم‌سازی قدیمی آمریکا بعد از پارامونت پیکچرز و یونیورسال استودیوز محسوب می‌شود. از ابتدای سال 1971 تا پایان 1987، شرکت وارنر برادرز برای عرضه محصولات خود در مشارکت انتفاعی با شرکت کلمبیا پیکچرز در آمریکا و گروه کانون در انگلستان قرار داشت. این شرکت در سال 1988 فعالیت خود را با این شرکت‌ها متوقف و مشارکت انتفاعی جدیدی را با شرکت والت دیزنی پیکچرز آغاز نمود.

این مشارکت نیز تنها تا سال 1993 پایدار ماند و در پی تأسیس شرکت والت دیزنی استودیوز موشن پیکچرز، فعالیت مشترک دو شرکت قطع گردید.شرکت وارنر برادرز در حال حاضر یکی از شرکت‌های تابعهٔ کمپانی تایم وارنر می‌باشد و دفتر مرکزی آن، در شهر بربنک، کالیفرنیا قرار دارد. وارنر برادرز چند شرکت زیرمجموعه شامل استودیوهای وارنر برادرز، وارنر برادرز تلویژن، وارنر هُوم ویدئو و دی‌سی کمیکس دارد. وارنر برادرز یکی از اعضای انجمن سینمایی آمریکا نیز می‌باشد.

شرکت فیلم سازی Warner Bros

تاریخچه شرکت فیلم سازی Warner Bros

1903 تا 1931

اسم وارنر برادرز به افتخار همکاری برادران وارنر در این عرصه با هم انتخاب شده‌است. آلبرت، هری، سم و جک 4 فرزند خانواده‌ای لهستانی بودند که به آمریکا مهاجرت کردند. سه برادر بزرگ‌تر (آلبرت، هری و سم) وارد صنعت سینما شدند و بعدها جک که کوچک‌ترین آن‌ها بود نیز به سایر برادران ملحق شد. آن‌ها با خرید یک پروژکتور شروع به نمایش فیلم در پنسیلوانیا و اوهایو کردند. اولین سینمای آن‌ها در سال 1903 در نیوکاسل، پنسیلوانیا تأسیس شد.در سال 1912 هری وارنر یک حسابرس به نام پائول اشلی چیس را استخدام کرد. در زمان جنگ جهانی اول آن‌ها استودیوی تولید فیلم خود را ساختند. سم و جک مسئول تولید فیلم، هری و آلبرت به همراه حسابرسان مسئول مدیریت و کنترل مسائل مالی و توزیع فیلم‌ها در نیویورک شدند.در نهایت و در سال 1923 و با وامی که هری موفق به دریافتش از بانک می‌شود، تمام مجموعه یکی شده و وارنر بروز پیکچرز تأسیس می‌شود. با این حال در اواخر دههٔ 1960، وارنر برادرز سال 1905 را سال تأسیس می‌داند.

1925 تا 1931

برادران وارنر یکی از پیشروهای عرضه فیلم با صدای هماهنگ بودند. در سال 1925 و با اصرار سم، تصمیم بر این شد که صدای بازیگران هم به فیلم‌های شرکت اضافه شود. هری یکی از مخالفان این طرح بود و ادعا داشت «چه کسی حاضر است صدای بازیگران را بشنود؟»بعد از مدتی مخالفت، هری نیز موافقت خود را با اضافه کردن صدا به فیلم اعلام کرد به این شرط که فقط موسیقی به پس‌زمینه فیلم اضافه شود؛ در این راه آن‌ها با کمپانی وسترن الکتریک قراردادی امضاء کردند و ویتافون (یک سیستم صوتی فیلم) را تأسیس کردند. در سال 1926 ویتافون کار خود را برای ساختن فیلم به همراه موسیقی شروع کرد.در سال 1928، فیلم «نورهای نیویورک»، اولین فیلم تمام صدا دار توسط برادران وارنر عرضه شد. با موفقیت بسیار بالایی که فیلم کسب کرد، تمام صنعت سینما در آن شب تصمیم گرفتند که از سیستم صدا استفاده کنند. در پایان 1929 تمامی استودیوهای فیلم‌سازی فیلم‌های صدادار عرضه می‌کردند. در سال 1929، فیلم on with the show عرضه شد. این فیلم اولین فیلم تمام رنگی و تمام صدادار سینما محسوب می‌شود که برادران وارنر آن را عرضه کردند. در ادامه نیز فیلم‌های رنگی و صدادار زیادی منتشر شد که عمده آن‌ها همگی در ژانر موزیکال بودند.بعد از مدتی عرضه فیلم‌ها موزیکال، مخاطبان شروع به اعتراض کرده که از این رو برادران وارنر مدتی فیلم‌ها را تحت مضمون کمدی عرضه می‌کردند. چندی بعد و برای ایجاد تحول در سبک فیلم‌ها، اولین فیلم ترسناک برادران وارنر به نام دکتر ایکس تهیه و ساخته شد.

1931 تا 1935

با کمتر شدن مخاطبان فیلم‌های موزیکال، برادران وارنر به فکر تحول افتاده و وارد فیلم وسترن شدند و لقب «گنگستر فیلم استودیوز» را گرفتند اولین فیلم وسترن برادران وارنر فیلم «سزار کوچک» بود که موفقیت بالایی در باکس‌آفیس پیدا کرد. ادوارد رابینسون مهم‌ترین ستاره فیلم‌های وسترن برادران وارنر بود که در چندین فیلم وسترن این شرکت نقش آفرینی کرده‌است.

جنگ جهانی دوم

طبق خاطراتی که جک وارنر نوشت، بعد از ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم، رئیس فروش محصولات برادران وارنر در آلمان توسط سران نازی در برلین کشته شد. بعد از این اتفاق و تا چندی بعد، کمپانی وارنر برادرز فیلم‌های ضد نازیسم و در مورد جنگ جهانی ساخت. البته در دوره جنگ جهانی دوم فیلم‌های مشهور دیگری نیز توسط این شرکت عرضه شد که از ان جمله می‌توان به فیلم مشهور [[کازابلانکا (فیلم)|کازابلانکا] ] یا اکنون، ای مسافر اشاره نمود.

منبع: ویکی پدیا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن