اخبار سینمای جهان

علاءالدین از مرز یک میلیون دلار عبور کرد

علاءالدین به صف میلیاردی ها پیوست

بنا به جدید ترین اخبار سینما جهان، فیلم Aladdin یکی دیگر از جذاب ترین فیلم های بازسازی شده کمپانی دیزنی بوده که اخیرا فروش جهانی آن از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرده است.

فیلم Aladdin در کنار فیلم‌های چون Beauty and the Beast (دیو و دلبر)، فیلم Alice In Wonderland (آلیس در سرزمین عجایب) و قسمت دوم و چهارم از مجموعه فیلم‌های Pirates of the Caribbean (دزدان دریایی کارائیب)، پنجمین فیلم لایواکشن شرکت والت دیزنی است که به این میزان فروش جهانی دست پیدا کرده است.

 

این فیلم که نسخه بازسازی شده انیمیشن محبوب Aladdin در سال 1992 است، موفق شد علیرغم نگرش های منفی بسیار، به یکی از پر فروش ترین فیلم های 2019 تبدیل شود. علاءالدین در روز اول اکران با استقبال بی نظیری مواجه شد و این موضوع آن را به یکی از 5 فیلم پر فروش در افتتاحیه تبدیل کرد. اکنون پس از گذشت تقریبا دو ماه، این فیلم همچنان جزو 10 فیلم برتر جدول باکس آفیس است.رسانه خبری هالیوود ریپورتر طی گزارشی اعلام کرده که فروش جهانی Aladdin اکنون از مرز 1 میلیارد عبور کرده است. لایو اکشن علاءالدین سومین فیلم بازسازی شده دیزنی پس از Beauty and the Besat و Allice in Wonderland است که توانسته چنین فروش بالایی داشته باشد. این فیلم همچنین چهارمین فیلم اکران شده در سال 2019 است که توانسته درآمد حاصل از فروش خود را به 1 میلیارد دلار برساند. Captain Marvel ،Avengers: Endgame و قسمت جدید فیلم مرد عنکبوتی نیز در رده های اول تا سوم این فهرست قرار دارند.

فروش فیلم Aladdin در بازار ایالات متحده آمریکا، 343.2 میلیون دلار بوده و فروش بین‌المللی این فیلم، 656.2 میلیون دلاری برآورده شده است. فیلم لایواکشن والت دیزنی فروش 98.8 میلیون دلاری در ژاپن، 81.5 میلیون دلاری در کرهٔ جنوبی، 53.3 میلیون دلاری در کشور چین و 45.4 میلیونی در انگلستان داشته است.فروش فیلم Aladdin در پایان ششمین هفته اکرانش به 874.1 میلیون دلار افزایش پیدا کرد تا این فیلم لایواکشن با گذشتن از فیلم Independence Day (روز استقلال)، با فروش 817.4 میلیون دلار، به پر فروش‌ترین فیلم ویل اسمیت در سراسر جهان تبدیل شود.

منا مسعود در نقش علاالدین، نائومی اسکات در نقش پرنسس یاسمین، ویل اسمیت در نقش جنی، مروان کنزاری در نقش جعفر، نسیم پدراد در نقش دالیا، نوید نگهبان در نقش سلطان، بیلی مگنوسن در نقش شاهزاده آندرس، آلن تودیک در نقش یاگو و نومان اکار در نقش حکیم، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Aladdin حضور دارند و به‌ایفای نقش پرداخته‌اند. وظیفه کارگردانی فیلم لایو اکشن علاالدین بر عهده گای ریچی، کارگردان دو قسمت فیلم Sherlock Holmes (شرلوک هلمز)، بوده است. فیلم Aladdin، اولین فیلم گای ریچی است که در گیشه فروش بیش از یک میلیارد دلاری داشته است.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن