معرفی فیلم ایرانی

معرفی فیلم متری شیش و نیم

پرفروش ترین فیلم اجتماعی تاریخ سینمای ایران

متری شیش و نیم فیلمی به نویسندگی و کارگردانی سعید روستایی و تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان و محصول سال 1397 ایران است. نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به روی پرده رفت و موفق شد برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شود. بعد از ابد و یک روز، این فیلم دومین همکاری سعید روستایی با نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار و پیمان معادی است. این فیلم از تاریخ 25 اسفند 97، در سینما های ایران اکران شد.

موضوعاتی که در معرفی فیلم متری شیش و نیم به آنها اشاره خواهد شد :

  • بازیگران
  • خلاصه داستان
  • اخبار و حواشی
  • سایر عوامل فیلم

معرفی فیلم متری شیش و نیم

چند موضوع مهم را می توان از فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» استخراج کرد. خشونت پلیس در مقابل مجرم، وضع اسف بار اعتیاد در ایران، حرفه سخت پلیس بودن و خلافکاری که چنان به خانوده وابسته است که خود را قربانی آنها می کند! و سعید روستایی به اندازه وسعی که داشته، به هر کدام از آنها پرداخته است.

بازیگران فیلم متری شیش و نیم

در فیلم متری شیش و نیم بازیگرانی چون پیمان معادی، پریناز ایزدیار، نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، مهدی حسینی نیا، مازیار سیدی، علی باقری، مرجان قمری، هومن کیایی، پیمان شریعتی، دلسا ملکی، اصغر پیران، محمدعلی محمدی، گیتی قاسمی به ایفای نقش پرداخته اند.

خلاصه داستان فیلم متری شیش و نیم

در بزنگاه روزهای سخت، اعتیاد و مواد مخدر هم گریبان زندگی مردم این شهر را رها نمی کند. داستان «متری شش و نیم» داستان جستجوی پلیس مبارزه با مواد مخدر برای پیدا کردن فروشنده بزرگ شیشه در پایتخت است. این فیلم هم به مقوله اعتیاد می‌پردازد. پیش از این قرار بود معادی، تهیه‌کننده این فیلم باشد که با مخالفت شورای صنفی نمایش، این پروانه به نام «سیدجمال ساداتیان» صادر شد. (تماشای این فیلم به افراد زیر 15 سال توصیه نمی‌شود)

معرفی فیلم متری شیش و نیم

اخبار و حواشی فیلم متری شیش و نیم

متری شیش و نیم پرفروش ترین فیلم اجتماعی تاریخ سینمای ایران

فیلم « متری شیش و نیم » با 16 فروش میلیارد و 500 میلیون تومان تا این لحظه موفق به شکستن رکورد فیلم « فروشنده» با فروش 14 میلیارد و 586 میلیون تومان شد. با توجه به ادامه اکران فیلم « متری شیش و نیم » در سینماهای تهران شهرستان احتمالا این فیلم اولین فیلم تاریخ سینما خواهد شد که فروش رسمی آن از 17 میلیارد تومان عبور خواهد کرد.

دومین فیلم سعید روستایی در حالی به این عنوان دست پیدا کرد که نیروس انتظامی مشکلاتی اساسی با آن داشت.

البته فیلم «متری شیش و نیم» با بلیت 20 و 15 هزار تومانی به این فروش رسیده است و اگر از نظر تعداد تماشاگران بررسی شود، این رکورد همچنان در دست فیلم «فروشنده» است.

سایر عوامل فیلم

مدیر فیلمبرداری: هومن بهمنش / طراح صحنه: محسن نصرالهی / تدوین: بهرام دهقانی

طراح لباس: غزاله معتمد / مدیر صدابرداری: ایرج شهزادی / طراح گریم: ایمان امیدواری

برنامه‌ریز: افشین رضایی / دستیار اول کارگردان: مهدی توکلی / طراح جلوه‌های ویژه بصری: جواد مطوری

طراح جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیگ / مدیر بدلکاری: امیر بدری / عکاس: امیرحسین شجاعی

معرفی فیلم متری شیش و نیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن