معرفی فیلم خارجی

معرفی 5 فیلم برتر در ژانر فضایی به انتخاب هالیوود ریپورتر

به بهانه 50 سالگی مأموریت آپولو

بعد از آنکه باز آلدرین و نیل آرماسترانگ پنجاه سال پیش در تاریخ 20 جولای 1969 ماموریت آپولو را انجام دادند، فیلم‌های زیادی در ژانر فضایی ساخته شد تا این تجربه را به تصویر بکشند.

تعدادی از فیلم‌هایی که در این سبک ساخته شده است، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. فیلم‌هایی مانند «میان ستاره ای»، «مریخی» و «نخستین انسان» سفر زمان و خطر پذیری این سفر را به تصویر می‌کشد. در حالی که فیلم‌های کلاسیکی مثل «آپولو 13»، «یک ادیسه فضایی» و «مردان واقعی» سعی داشتند تجربه ماجراجویی در فضا را به تصویر بکشند. در ادامه به معرفی برترین فیلم های سینمایی هالیوود که سفر به منظومه شمسی را به تصویر کشیده اند، میپردازیم.

معرفی 5 فیلم برتر ژانر فضایی

1 – Apollo 13 (1995) | آپولو 13 1995

دارای امتیاز 7.6 در سایت IMDb

First Man (2018)

این فیلم سینمایی با بازی تام هنکس، بیل پاکستون و کوین بیکن، داستان واقعی ماموریت سفر به ماه آپولو 13 را روایت می‌کند. این فیلم همانند یک مستند، واقعیت‌های این ماموریت و اتفاقات غیر قابل پیش بینی آن را که منجر به نادیده گرفتن نقشه اصلی توسط فضانوردها می‌شود، به مخاطب نشان می‌دهد. آن هدف سفر به ماه بود.آپولو 13 باعث معروف شدن جمله «هستون، ما یک مشکل داریم» شدند. این جمله از آپولو 13 اصلی به مرکز کنترل ماموریت ناسا گفته شده بود.

 

2 – First Man (2018) | نخستین انسان 2018

دارای امتیاز 7.3 در سایت IMDb

First Man (2018)

رایان گاسلینگ در این فیلم زندگینامه‌ای نقش نیل آرماسترانگ را بازی کرده است که نگاه ویژه‌ای به زندگی شخصی این فضانورد در طی سال‌های ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۹ دارد. این فیلم داستان ماموریت آپولو ۱۱ را روایت می‌کند. در این فیلم آرماسترانگ به دلیل عدم تمرکز که آن هم ناشی از بیماری سرطان دخترش است، برای چند بار پیاپی در ماموریت فضایی خود شکست می‌خورد و بعد از مرگ دخترش دوباره در تلاش است ماموریت هایش را در ناسا ادامه دهد.

 

3 – Gravity (2013) | جاذبه 2013

دارای امتیاز 7.7 در سایت IMDb

Gravity (2013)

این فیلم بازیگرانی مثل جرج کلونی و ساندرا بولاک را در خود جای داده است. «جاذبه» یک فیلم هیجان انگیز در فضا است و داستان دو فضانورد را روایت می‌کند که بعد از تخریب سفینه خود در فضا و در جاذبه صفر گیر افتاده اند؛ حالا آن‌ها باید برای نجات دادن جان خود با شرایط اضطراری مثل کمبود اکسیژن و نبود وسیله‌ای برای ارتباط با ناسا مقابله کنند.

 

4 – Interstellar (2014) | میان ستاره ای 2014

دارای امتیاز 8.6 در سایت IMDb

Interstellar (2014)

این فیلم داستان گروهی از دانشمندان و فضانوردان را روایت می کند که در تلاش هستند سیاره‌ای را برای نجات انسان و زندگی مجدد آن‌ها در آن سیاره پیدا کنند. متیو مک کانهی، آن هاتوی، جسیکا چتین بازیگران این فیلم سینمایی هستند. در این فیلم نیز فضانورد اصلی داستان، با وجود تعلقاتی که به فرزندان خود دارد، در تلاش است که آن‌ها را نجات دهد.

 

5 – The Martian (2015) | مریخی 2015

دارای امتیاز 8.0 در سایت IMDb

The Martian (2015)

در فیلم «مریخی» مت دیمون نقش یک فضانورد تنها را بازی می کند؛ کسی که فضانوردهای دیگر در پی تصادفی که برایش اتفاق می‌افتد، تصور می‌کنند او مرده است؛ اما او زنده مانده و برای زنده ماندن تلاش می‌کند. این فیلم روی شخصیت اصلی فیلم و روش‌های نوآورانه‌ای که برای نجات پیدا کردن انجام می‌دهد، تمرکز دارد. این فیلم در سال ۲۰۱۶ نامزد بهترین فیلم شده بود و مت دیمون نیز جایزه بهترین بازیگر را دریافت کرد.

 

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن